MarketingCreative Weddings - videosnimanje i fotografiranje vjenčanja
Sport

Roko Stipanović viceprvak svijeta u klasi Laser 4.7

roko

Roko Stipanović iz Yacht Cluba Croatia-Opatija osvojio je drugo mjesto na Svjetskom prvenstvu za klasu Laser 4.7. koje se održalo u kanadskom Kingstonu na jezeru Ontario

U konkurenciji 120 jedriličara iz 33 nacije, zlato je osvojio Talijan Nicollo Nordera dok je treće mjesto zauzeo Slovenac Gašper Strahovnik.871226B3-AFBE-4560-BB37-4948482E2189

„Jako sam zadovoljan osvojenim drugim mjestom. Svjetska prvenstva su duga tako da se situacija rezultatski mijenja iz dana u dan.  Ja sam prvenstvo otvorio s tri prva mjesta tako da sam u početku bio u vodstvu, međutim, na kraju sam napravio nekoliko manjih pogrešaka koje su me koštale zlata.

Ova medalja sigurno će mi poslužiti kao motiv za daljni rad te se nadam da ću u budućnosti ponovno biti u poziciji da se na svjetskim i europskim prvenstvima borim za neko od odličja.Hvala mojim roditeljima i mojem timu na podršci.“

Roko Stipanović jedrenjem se počeo baviti s 10 godina. Zapažene rezultate počeo je  postizati već u  klasi Optimist  u kojoj je u kao član reprezentacije nastupao na europskim i svjetskim prvenstvima. Nakon prelaska u klasu Laser 4.7.  Roko je nastavio s dobrim radom te je samo u protekloj godini osvojio niz odličja od kojih se ističu naslov državnog prvaka te deveto mjesto na europskom prvenstvu.

Spomenimo još da je u ženskoj konkurenciji zlato osvojila Švicarka Anja von Allmen s kojom radi opatijac i jedan od naših najtrofejnijih trenera, Damir Nakrst.