Opatija

Deseti vaterpolo turnir posvećen Krunoslavu Brguljanu

Izrezak2
Izvor: Vatrepolo klub "Opatija 1981"

Pobjeda Primorjaša na desetom izdanju turnira Brguljan

Mlađi kadeti Primorja EB pobjednici su desetog izdanja međunarodnog vaterpolskog turnira koji se svake godine održava na plivalištu u Voloskom, a posvećen je prvom predsjedniku Vaterpolo Kluba Opatija, Krunoslavu Brguljanu.

Primorjaši su u uzbudljivom i neizvjesnom finalu, koje se zbog lošeg vremena odigralo na bazenu Kantrida, zasluženo slavili rezultatom 11 : 8 protiv domaćina turnira Opatije.

U utakmici za treće mjesto vaterpolisti Egera slavili su protiv KPK, peti je ukrajinski WPC Uzhgorod, šesti KOPE UVSE iz Budimpešte, na sedmo mjesto plasirala se Ljubljana Slovan pobjedivši u slovenskom derbiju momčad Kamnika, dok su posljednja dva mjesta zauzele ekipe Gyori VSE i Banja Luka.

Ukupno 25 utakmica u četiri dana korektno su sudili suci Matej Blažić i Armando Kadirić kojima je u subotnjim utakmicama za plasman u dijeljenju pravde pomogao koparski međunarodni sudac Tomi Kavčič.

Za Opatijce su nastupili sljedeći igrači: Neo Bradetić, David Vičić, Nino Dešić, Dominik Kolak, Patrik Mandekić, Len Dujmić, Lucijan Dujmić, Marko Spes, Damjan Rubeša, Fran Pavlić, Vilim Kordiš, Artin Kurtiši, Viktor Šuša, Bartol Kolanović i Bože Galić predvođeni trenerom Danijelom Kancijanićem.Izrezak2

Rezultati turnira

1.kolo

Gyori VSE : VK Primorje EB 4 : 25 (0:9, 1:6, 1:5, 2:5)

ZF Eger : VK Opatija 5 : 10 (1:3, 0:2, 2:3, 2:2)

KPK : VD Kmanik 28 : 8 (7:3, 6:1, 8:2, 7:2)

VK Ljubljana Slovan : VK Banja Luka 15 : 3 (4:0, 3:2, 4:0, 4:1)

2.kolo

VK Primorje EB : KPK 17 : 10 (3:2, 5:2, 4:6, 5:0)

VK Opatija : VK Ljubljana Slovan 16 : 9 (3:1, 5:3, 3:1, 5:4)

KOPE UVSE : Gyori VSE 13 : 5 (3:3, 1:0, 5:0, 4:2)

WPC Uzghorod : ZF Eger 9 : 10 (3:3, 4:1, 0:2, 2:4)

3.kolo

KPK : KOPE UVSE 15 : 7 (2:0, 4:2, 4:1, 5:4)

VK Ljubljana Slovan : WPC Uzhgorod 6 : 12 (2:4, 0:4, 1:3, 3:1)

VD Kamnik : VK Primorje EB 13 : 30 (7:2, 1:13, 3:5, 2:10)

VK Banja Luka : VK Opatija 7 : 16 (0:5, 4:2, 1:7, 2:2)

4.kolo

KOPE UVSE : VD Kamnik 17 : 12 (3:3, 5:1, 3:2, 6:6)

WPC Uzhgorod : VK Banja Luka 14 : 7 (6:2, 2:1, 4:1, 2:3)

Gyori VSE : KPK 10 : 11 (0:3, 3:4, 5:2, 2:2)

ZF Eger : VK Ljubljana Slovan 10 : 7 (3:1, 2:2, 4:2, 1:2)

5.kolo

VD Kamnik : Gyori VSE 14 : 11 (2:4, 2:2, 7:0, 3:5)

VK Banja Luka : ZF Eger 5 : 17 (0:4, 0:6, 3:3, 2:4)

VK Primorje EB : KOPE UVSE 18 : 9 (3:3, 5:2, 5:2, 5:2)

VK Opatija : WPC Uzhgorod 10 : 4 (4:0, 2:0, 3:1, 1:3)

Utakmice za plasman

9.mjesto Gyori VSE : VK Banja Luka 14 : 9 (5:3, 4:1, 4:2, 1:3)

7.mjesto VD Kamnik : VK Ljubljana Slovan 5 : 19 (0:2, 3:6, 1:8, 1:3)

5.mjesto KOPE UVSE : WPC Uzhgorod 6 : 17 (2:7, 0:4, 2:2, 2:4)

3.mjesto KPK : ZF Eger 6 : 14 (0:5, 1:1, 2:4, 3:4)

1.mjesto VK Primorje EB : VK Opatija 11 : 8 (3:2, 2:2, 4:3, 2:1)

55555

Zadnje novosti

To Top