Strijelci: 1:0 Bogolin (47), 1:1 Bushaj (82), 2:1 Bjelanović (90).

Crveni karton: Bertoša (84, Opatija, drugi žuti).

Sudac: Toni Dadić (Zagreb).

OPATIJA: Iveša, Rudan, Maloku, Jukičić, Ivančić (46 Bjelanović), Glavaš, Bogolin, Weitzer, Junuzović, Bertoša, Pintarić.

DUGOPOLJE: Silić, Kordić, Rodić, Čerina, Rakić, Mekić, Krišto, Balić, Bašić, Dago, Javorčić.

Nogometaši Opatije pobijedili  su Dugopolje u zaostaloj utakmici 11. kola Druge HNL.

Pobjedu domaćinima donio je adut s klupe Marko Bjelanović, u sudačkoj nadoknadi vremena Ivor Weitzer je ubacio loptu, a Bjelanović poentirao za 2:1.

MarketingMariner keramika

Bjelanović, koji je u igru ušao u 46. minuti umjesto Ivančića, prometnuo se tako u junaka utakmice budući da je asistirao kod prvog gola Antona Baltazara Bogolina u 47. minuti.

Bjelanović je, naime, probio bok, prošao dvojicu igrača i ubacio loptu koju je Bogolin pospremio u mrežu.

Činilo se da će se domaćini morati zadovoljiti bodom jer je Bushaj u 82. minuti svladao Ivešu udarcem sa 16 metara, a dvije minute kasnije zbog drugog žutog kartona igru je morao napustiti Bertoša, no Opatijci su u završnici ipak uspjeli do toliko željenog troboda.

U prvom poluvremenu igralo se uglavnom na sredini terena, čvrsto i obostrano oprezno pa onda i ne čudi da u prvih 45 minuta i nije bilo izrazitih prigoda.

Jednu su imali gosti, ali je Vanja Iveša obranio.

Opatija se nakon 12 odigranih utakmica nalazi na trećem mjestu s jednakim brojem bodova i odigranih susreta kao i Međimurje i utakmicom manje od dvije vodeće ekipe na ljestvici.