Sport

2. Hrvatska rukometna liga: RK Liburnija Opatija – ŽRK Zamet 32:29

rk liburnija

2. Hrvatska rukometna liga: RK Liburnija Opatija – ŽRK Zamet 32:29 (15:9)

Veliku pobjedu hrvatske ženske rukometne reprezentacije večeras su uveličale i opatijske seniorke senzacionalnom pobjedom protiv favorizirane ekipe Zameta predvođene iskusnom Ivom Tabar, Majom Visković i ostalim igračicama.

Djevojke su prema ranijem dogovoru iz svlačionice u igru ušle maksimalno angažirano, respektirajući protivnika s velikom željom i voljom da odigraju što bolje te je rezultat toga na samom početku vodstvo 3:0 da bi nakon toga prednost samo rasla do nestvarnih 25:15 u 41. minuti.

Pred sam kraj utakmice, uz mali pad koncentracije, umor, par tehničkih pogrešaka i promašenih zicera iskusne Zamećanke veliku prednost smanjuju na konačnih 32:29.

Posebno treba pohvaliti odličnu i borbenu igru u obrani svih igračica. Rezultat sjajne obrane je samo 9 primljenih pogodaka u prvom poluvremenu.  Vratarka Zora Markov  obranila je 16 obrana pokušaja- Organizirana i strpljiva igra u napadu predvodila je Stefani Stakorić (12 postignutih pogodaka), Sanja Kusturin Barković (7 postignutih pogodaka), Mia Mihočka i Ema Mihalić (sa po 5 postignutih pogodaka). Kadetkinja Lara Hunčak  postigla je 3 pogotka.